8 Adımda Almanya'da Çalışmak Ve Yaşamak !
5 Eylül 2019, Perşembe
8 Adımda Almanya'da Çalışmak ve Yaşamak !
Almanya'da mesleki uzmanlık alanınızda iş başvurusunda bulunmayı mı düşünüyorsunuz ? Yeni Göç yasasına göre izlenmesi gereken adımlar.İşte size sekiz adımda Almanya'da iş arama ve yerleşim sürecini açıklıyoruz.Almanya'da çalışmak için yapmam gerekenler nelerdir
8 Adımda Almanya'da Çalışmak  ve Yaşamak !

Almanya'da mesleki uzmanlık alanınızda iş başvurusunda bulunmayı mı düşünüyorsunuz? Yeni Göç yasasına göre izlenmesi gereken adımlar.İşte size sekiz adımda Almanya'da iş arama ve yerleşim sürecini açıklıyoruz.

Almanya'da yaşamanın ilk basamaklarını sıralıyoruz.Danışmanlarımız, aşağıda ki Sekiz Adımda Almanya konularında profesyonel yardımcı olacaklardır.

1 ) Kariyer Planlanması Ve Mesleki Araştırma

Tecrübe sahibi olduğunuz meslek veya mezun olduğunuz alanın Almanya'da ki şartlarını ve ihtiyaçlarına göre hareket etmeniz gerekmektedir.Almanya'daki işe başvuru ve işe alım şartları farklıdır.Bir çok kişinin Almanya'da çalışma sansı varken yol haritasını iyi çizmemesinden dolayı çok fazla zaman ve para harcamak zorunda kalırlar.Almanya nitelikli uzman ve aynı zamanda işçide bu yeni yasa ile beraber aramaktadırl.

Almanya'ya giden yolda kariyer planınızı kendi şartlarınızda veya bir uzman ile planlanması tavsiye edilmektedir.Bu yüzden Alman firmalarına başvuru yaparken özenle hazırlanmış evraklarınız olmak zorundadır.Birçok kişi başvuru hataları ve motivasyon yazılarının yetersiz olması gibi nedenlerden iş başvurusunda daha aday incelenmeye başladığında ilk aşamada kaybetmektedir.Bu konuda Almanya'da uzman kişilerle çalışmak tavsiye edilmektedir.

2 ) Üniversite Diploması veya Mesleki Belgelerinizin Denkliği

Almanya'ya göç etmek ve çalışmak isteyenler gitmeden tamamlamaları gereken bir takım işlemler vardır.Diploma ve mesleki belgelerin denkliği bu listenin başında gelmektedir.Alanınız Almanya'da denklik ihtiyacı acil olmasa bile ileride oturum,daha iyi şartlarda bir iş gibi nedenlerden bu işlemin yapılması gerekmektedir.Yeni Almanya Göç Yasasında şart koşulan maddelerden biride mesleki evrakların denkliğidir.

Denklik konusunu çoğu insan Anabim sitesindeki tanınırlıkla karışmaktadır.Anabim'den alınan çıktı daha eğer kalifiye bir eleman değilseniz ve bluecard vizesine başvuru yapmıyorsanız kabul edilmemektedir.Denklik başvurusu yapıcak kişi iyi derece Almanca konuşabilme ve Almanya kanunlarına hakim olması gerekmektedir.2-4 ay süren bürokratik bir işlemdir.100-600 euro arası harç masrafları vardır.Burada ki denklik sonucu aslında iş hayatınızın Almanya'da ki sürecine direk etki etmektedir.Almanya'da iş aramadan önce denklik evrağınızın olması Almanya'da ki firmalar için çok önemlidir.Türkiye'de çok tecrübeli bir çalışan olmasanız yada çok iyi bir okul üniversite bitirseniz bile denkliğinizi belgelenmeniz sizleri bir adım öne geçirecektir.

Denklik işlemlerinizi belirlenmiş eyaletler de sizler için Almanya'daki uzman ekibimiz hazırlamakta, başvuruları yapmakta ve takip etmektedir.

3) Almanca Dil Bilgisini Geliştirme

Almanca öğrenmek konusunda herkesin kafasında binlerce soru vardır.Bu konuda hakkında her ay binlerce kişi ile görüşmekteyiz.Genelde nereden başlanılacağını coğu kişi bilmez.Başka yabancı dili olanlar bile bu konuda çaresizlik yaşarlar.Öncelikle sakin olmanızı istiyoruz ve sozlediklerimizi uygulamanızı.Her sene binlerce kişiye vize, oturum, denklik ve iş arama danışmanlığı vermekteyiz.Bizimle çalışan her arkadaşımıza ücretsiz olarak almanca dil bilgisini geliştirme danışmanlıgı verıyoruz ve yapması gereken hamleleri keyifle aktarıyoruz.

Türkiye veya isteğe bağlı yurtdışında Almanca öğrenebilir.Bu konuda motivasyon çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar.Bir çok arkadaşımız danışmanlık işlemlerinin bürokratik zaman aralığında almancasını B1 seviyelerine getirmektedir.

4 ) Profesyonel Profil Düzenlenmesi 

İş başvurusu yaparken uyulması gereken kurallar vardır.Türkiye'de iş başvurusu yapılırken istenen evraklar ile Almanya'da ki iş başvuru prosedürleri çok farklıdır.Ofislerimize gelen bir çok tecrübeli mühendis veya doktorluk gibi mesleklerde bile sonuç alamadıklarını bizlere iletirler.Türkiye'de yaptıkları gibi iş başvurusu yapmaya çalışırlar ve şansları daha başlamadan bitmiş olmaktadır.Bu konuda Almanya'da ünlü HR firmalari calısmaktadır.Bizler bu konuda sizleri iş başvurusu yapacak şekilde profilinizi hazırlıyoruz.

5 ) Almanya'da İş Arama Ve Online Mülakatlar

Almanya'da çalışmak isteyen bir çok ülke vatandaşı vardır.Almanya,avrupanın en çok göç alan ülkelerinın başında gelmektedir.Almanya'da iş aramak her ülkede olduğu gibi online yol ile başlar ve süreç bu şekilde devam eder.Normal bir internet searchi ile normal vatandaşların bulabilecekleri iş ilanları sınırlıdır.Sosyal medyadan iş aramaya başlarlar.Almanya'da işçi bulma kurumları, bazı meslek odaları, danışmanlık firmalarındaki iş ilanları ve direk çalıştığımız şirketlerdeki pozisyonlarla sizlerin iş başvurunu yapmanıya danışmanlık veriyoruz.

Almanda'da iş başvurularınızdan sonra eğer herşey uygun yapılmışsa online mülakat davetleri almaya başlarsınız.Bu ilk mülakatları genelde şirketler skype, whatsApp vb programlarla yapmaktadırlar.Online mülakatlarda uyulması gereken kurallar ve hatta bu konuda özel eğitim veren kurumlar vardır.Almanya Göçmenlik ekibi olarak diğer danışmanlık paketlerimizi satın alan arkadaşlara ücretsiz doküman paylaşıyoruz.

Almanya'da ki online mülakatlardan sonra şirketler sizi Almanya'ya davet edebilirler veya Almanya'da iş arama vizesi ile gelmenizi isteyebilirler.Eğer  Almanya'da özel bağlantılarınız yoksa Türkiye'den iş başvusu yapmadan gitmenizi tavsiye etmiyoruz.İş arama vizesi bir çok kişi tarafından yanliş anlaşılmış durumda.Yeni göç yasası kesinlikle iş bulmanızı ve Almanya'daki firmaların işci alımında ki ülke limitini kaldırmaktadır.O yüzden iş başvurusu veya iş araması yapmadan gitmenizi tavsiye etmiyoruz.

6 ) İş Sözleşmesi Kontrolü

Tebrikler iş teklifinizi aldınız.Fakat aldığınız teklifi imzalamadan önce iyice analiz edilmesi gerekmektedir.Siz veya ailenizi kapsıyan bir iş sözleşmesi olup olmadığı bilinmeldir.Başvuru yapıcağınız vize türüne göre mi oluşturuldu ?Maaş durumu kotayı kurtarıtmı ? Bunun gibi bir cok sorunuzun cevabını sizler için buluyoruz.Sözleşmenizin kontrolü danışmanlığını Full Paket alımında ücretsiz olarak sizlere veriyoruz.

7 ) Vize Başvurusu 

İş teklifinizdeki maaş seviyesi ve Almanya'ya gidiş nedenlerinize göre vize türleri farklılık göstermektedir.Size ve ailenize uygun vize türlerine göre evrak listelerini ilgili kurumlardan temin etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızın vize başvurusuna göre düzenlenmesi gerekmektedir.Özel sağlık sigortası yapılması şarttır.Harc yatırma işlemleri ve vize randevusu almanız gerekmektedir.Bu konuların hepsine Turkiye'de 12 ofıs ile sizlere danışmanlık vermekteyiz.

8 ) Almanya'da Ev Arayışı ve Oturum İşlemleri

Vizenizi beklerken her ülkede uzun sürebilen Ev arayışına başlamanız gerekmektedir.Vizenizle Almanya'ya vardığınız da yabancılar polis dairesinde oturum kartınızı çıkarabilirsiniz.Bu konuda kendiniz ve aileniz için danışmanlık almak için lütfen uzmanlarımız ile görüşün.

Etiketler
sekiz adımda Almanya'da iş arama ve yerleşim sürecini
Almanya'ya gitmek
Almanya'da çalışma
Almanya'ya göç etmek
Almanca öğrenmek
Sekiz Adımda Almanya
Almanya'da ki iş başvuru
Almanya'da çalışmak isteyen
Almanya'ya gidiş
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın