Almanya'ya Göç Etmek Ve Çalışmak İçin Yapılması Gerekenler Ve Bizim Sizlere Verdiğimiz Danışmanlık Hizmetleri
7 Ocak 2021, Perşembe
Almanya'ya Göç Etmek ve Çalışmak için yapılması gerekenler ve bizim sizlere verdiğimiz Danışmanlık Hizmetleri
Almanya'da yeni bir hayat kurmak ve çalismak istiyorsunuz,Bir çok araştırma yaptınız.Makeleler okudunuz ve youtube'dan videolar izlediniz.Kafaniz karismis durumda ve Türkiye'de bulunan kisi yada sirketler kafanizi karistiriyorlar.Almanya Göçmenlik yasasının kurallarını referans alarak sizlere izlemeniz gereken yol haritasını paylaşıcaz!
Almanya'ya Göç Etmek ve Çalışmak için yapılması gerekenler ve bizim sizlere verdiğimiz Danışmanlık Hizmetleri

Almanya'ya Göç Etmek ve Çalışmak için Yapılması Gerekenler ve Sizlere Sunduğumuz Danışmanlık Hizmetleri

 

Sizlerden yüzlerce soru ve mail almaktayiz.Bu makaleyi basindan sonuna kadar okumanizi tavsiye etmekteyiz.Kafanızda ki bir cok soru isaretini giderecektir.

Internet ortaminda cok bilgi kirliligi oldugunu düsünüyoruz.Youtube gibi platformlarda bulunan videolarin bir çoğunun yarim yada yanliş bilgilerle yapıldığını gözlemledik.Ticari amaçlı bir çok şirketin sitesinde ki makaleler de aynı şekilde.

Almanyagocmenlik.com olarak sitesimiz de tüm resmi açiklamalari ve resmi kurumlarin adreslerini paylaşmak istiyoruz.Almanyagocmenlik.com sizi bir işe yerleştirirken  danişmanlık ücreti alan bir şirket değildir.Bizler eğer sizleri iş sahibi yapabilirsek, sizin işe girdiginiz kurum yada firma bize Almanya sirket yasalarina göre danişmanlık ücreti ödemektedir.

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda, sadece diploma veya sertifikalarız için denklik & vize başvurusunu ücretli olarak sizler için yapmaktayız.

 

Almanya'da Yeni Bir Hayat Kurmak ve Çalışmak için Yol Haritası 

 

  1. Uzmanı Olduğunuz Meslek veya Sahip Olduğunuz Diplomanızın Denkliğini Almak

    Almanya yeni göçmenlik yasası,Avrupa ülkesi dışından gelen vatandaşların Almanya'da işe yerleşmesinin kurallarını tekrar belirledi.Almanya ki iş veren fırmalar yabancıların iş başvurusunda denkliği şart koşamıyorlardı.Fakat Almanyada ki resmi kurumlar tarafından diplomaları onaylanmamış bir çalışanı almakda istemiyorlardı.Eğer internet üzerinden yada bizler gibi insan kaynaklari hizmeti veren kurumlarla Almanya da iş başvurusu yapmak istiyorsanız,Almanya dan alınmış denklik evrağınız olmadığında evraklarınızın incelenmeyeceğini söyleyebiliriz.

    İlk tavsiyemiz mezun olduğunuz diplomanız yada  uzman olduğunuz mesleğinizin belgelerınin denkliğini almak.Denklik işlemleri için danışmanlık almak isterseniz [email protected] mesleğiniz hakkında kısa durumunuzu anlatan mail atınız.Uzmanlarımız sizlere ücret ve yapılacaklar hakkında bilgi verilecektir.Sağlık ve Tıp alanında meslek dallarında denklik işlemleri çok emek isteyen ve titiz bir işlemdir.Almanyada ki uzman ekibimiz bu konuda sizlerede danışmanlık vermektedir.

  2.  Almanca Dil Beceresi ve Almanca Dil Becerisi Belgelemek                                                                                                                                                                                                             Almanya göçmenlik yasasında denklik dışında diğer diğer temel şartlardan biri Almanca öğrenmektir.Almanca bilgisi A1,A2,B1,B2,C1 ve C2 şeklinde seviyelere ayrılmıştır.Yeni Almanya Göç yasasına göre B1 seviyesinde almanca belgisi gerekmektedir.Bu seviye mesleğinize göre farklılıklar gösterebilir.Adaylarımıza tavsiyemiz Denklik başvurusuna paralel Almanca kursu ve çalışmaya başlamalarıdır.                                     
  3. İş Başvurusu İçin Profil Düzenleme                                                                                                                                                                                                                                                            Almanya da bir şirkete başvuru yapılırken sadece öygeçmiş(CV) bilgileriniz yeterli değildir.Almanya'dan aldığınız denklik belgesi,Almanca Dil Seviyenizi belirleyen belge,Diplomanız vb gibi bir çok evrak gönderilmesi gerekmektedir.Profilinizi , Almanya iş piyasasına göre oluşturuldukdan sonra iş başvurularınızdan dönüş alacağınızı kesin diyebiliriz.                                                                                                                           
  4. Almanya da İş Arama ve Başvurulara Başlama                                                                                                                                                                                                                                      Almanya da denklik aldığımızı ve almanca dil bilgilemizi belgelediğimizi düşünerek Almanya göcmenlik yasasına göre altı aylık iş arama vizesine başvuru hakkımız doğmaktadır.Fakat eğer daha önce mülakat yaptığınız yada sizi davet etmesi muhtemel iş pozisyonları yoksa bu vizeyi almak için acele etmemenizi tavsiye ediyoruz.Profilinizi düzenledikten sonra internet üzerinden iş başvurularına başvurmanız ve Almanya göçmenlik ekibinin sizlere sunduğu iş fırsatları ile Türkiye den ilk mülakatları yapmanızı yada işe kabul olup gitmenizi tavsiye ediyoruz.
  5. Vize işlemleri ve Vize Başvurusu                                                                                                                                                                                                                                                                     İş bulup sözleşmenizi aldıktan sonra Almanya'ya göç etmenizi sağlayan ileri de oturum kartına dönüşecek D tipi ulusal vizeye başvuru yapacaksınız.Bu vize sayesinde eğer evli iseniz eşiniz ve çocuklarınızı yanınız da Almanya ya götürebilmenize yarayacaktır.Her sene binlerce kişi Türkiye den farklı meslek dallarında bu adımları takip ederek göç etmektedir.Vıze işlemlerinizi ve başvurunuzu uzmanlarımız tarafından gerçekleştirebilirsiniz.

Bu temel beş adım gerçekleştikten sonra ki aşamalar tamamıyla basit prosüdürlerden ibarettir.Çünkü artık almanca biliyorsunuz ve Almanya da iş sahibisiniz.Sizlerde eğer bu beş adımı takip etmek istiyorsanız lütfen [email protected] ile iletişime geçiniz.

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın