Almanya Yeni Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası Yürürlüğe Girdi ! 1 Mart 2020
29 Şubat 2020, Cumartesi
Almanya Yeni Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası Yürürlüğe Girdi ! 1 Mart 2020
Almanya Yeni Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası Resmi olarak Ne Zaman Yürürlüğe Giriyor ? Genel Şartlar nelerdir ?Almanya Yeni Göç Yasası 1 Mart 2020 itibariyle Yürülüğe Girmiştir.Ayrıntılar ve sorular için Almanya Göçmenlik ekibine sorularınızı sorabilirsiniz.
Almanya Yeni Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası Yürürlüğe Girdi ! 1 Mart 2020

Almanya Nitelikli Eleman ve Vasıflı İşciler İstiyor ! 

Almanya'da insanların çalışmasını kolaylaştıran Göç Yasası 1 Mart 2020'den beri yürülükte.

Nitelikli Göç Yasası; Almanya'da çalışmak isteyen Avrupa Birliği dışında ki ülkelerden gelen insanlar için düzenlenmiştir.Önemli sorularızı cevaplıyoruz ve size profesyonel danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.
 

Nitelikli Göç Yasası sonucunda neler değişecek?

 

Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden nitelikli olan işçilerin Almanya'ya göçlerini kolaylastıracak ve göçü kontrol edilebilir seviyede hedeflenmektedir. Almanya'daki şirketler tarafından büyük ve hala artan personel talebi bulunmaktadır.Bu firmalar eski göç yasasında nitelikli elemanı getirmekte zorlanıyordu.Bu firmaların talebi doğrultusun da acilen ihtiyaç duyulan alanlarda eleman alımına başlanacaktır.Almanya devleti yeni göç yasasının Almanya'ya her yıl yaklaşık 25.000 ek vasıflı işçi geleceğini ön görmekte.Türkiye dışında başka ülke vatandaşlarının da bu fırsatı değerlendireceğini unutmamamız gerekmektedir.

Nitelikli ve Vasıflı Uzmanın Tanımı:

 Yüksek öğrenim derecesine sahip (üniversite mezunu) veya en az 2 sene süren mesleki eğitim yeterliliğine sahip bir kişi olarak tanımlanır.

Alman işgücü piyasasına erişim:

Almanya iş piyasasına girmek artık daha kolaylaşmıştır.Eskiden şirketler Almanya istihdam Bürosuna alıcakları çalışan için sorgulama sonucu beklerdi.Yani şirket eleman alırken önce Almanya vatandaşı eğer bulamazsa Avrupa Birliği vatandaşı olarak eleman almak zorunluluğu vardı.Eğer hiç bulamadığını kanıtlarsa non-EU yani avrupa birliği dışından eleman alabiliyordu.Yeni göç yasası bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Mesleki Niteliklere Sahip Kalifiye Profesyoneller:

Avrupa birliği dışından gelmek isteyen vatandaşların en çok kafasında soru işareti oluşturan kısım bu noktadır.Üniversite mezunu yada akademik bir geçmişiniz yok.Ancak yaptığınız meslek hakkında eğitim gördünüz ve belgeniz mevcut,Almanya,da denklik işlemlerinizi yaptırdığınızda iş başvuruları yapabilir ve çalışma oturum izni veren vize türlerine başvuru yapabilirsiniz.Mesleki uzmanlıkları ve denkliğini alanlarda Almanya,da çalışabilecekler.

İş Aramak için Almanya'ya Gelmek:

 Yeni Almanya göç yasası mesleki eğitim yeterliliğine sahip profesyonellerin iş aramak için Almanya'ya gelmesine olanak sağlıyor.6 ay boyunca bu viye türü ile Almanya'da ikamet edebiliyorsunuz.Bunun ön koşullları aşağıda ki 3 madde toplayabiliriz;

-  Mesleki diploma veya belgelerinizin denklik işlemleri yapılmış olmasıdır.Vize başvurusu yapmadan Almanya'da ki kurumlardan bu işlemi yapmış olmanız gerekmektedir.Denklik işlemlerinin sadece harç ücretlerinin Almanya Fedaral Hükümetinin resmi sitelerinde 100-600 euro aralığında olduğu yazmaktadır.Bu konuda Almanya Göçmenlik firması olarak bu konuda ilk ve tek danışmanlık hizmetini Türkiye'de vermekteyiz.

-  Almanca dil becerisi gerekmektedir. Bu konudaki gerekli seviye farklılık göstermektedir.Internette bir çok bilgi kirliliği vardır.Danışmanlık hizmet paketlerimizde olması gereken seviye ve bu seviye için izlemeniz gereken konuları sizlere aktarıyoruz.

-  6 Aylık süreç boyunca vize sahibi kendisini finansman etmek zorundadır.Bunu resmi olarak belgelemek durumundadır.Almanya'da sponsorunuz var ise bu aşamayıda danışmanlarımız sizler için nasıl belgelenmesi gerektiği konusunda yardımcı olacaktır.

Etiketler
Almanya Yeni Göç Yasası
yeni göç yasası 2020
Almanya yeni göç yasası evraklar
Nitelikli İş Gücü Göçü
almanya vasifli işçi
resmi göç zasası
almanya denklik
ustalık belgesi denklik
almanyada işci olmak
almanyada işçi olarak gitmek
almanya göç yasası
iş arama vizesi
almanya iş arama vizesi
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın